Koronavírus
Spanyolországban ismét enyhén gyorsul a járvány terjedése
A fertőzöttek aránya a Kanári-szigeteken a legalacsonyabb, ahol 116 eset jut százezer lakosra, míg a Baleár-szigeteken a legmagasabb, százezerből 280 fertőzöttel.
2020.12.14 21:07MTISpanyolországban öt hét mérséklődés után ismét gyorsulni kezdett a koronavírus-fertőzés terjedése - derült ki az egészségügyi minisztérium hétfőn közzétett tájékoztatásából.
A tartományokból érkező adatok alapján készült összefoglaló szerint százezer emberből átlagosan 193-an fertőzöttek az országban, pénteken ez a szám 189 volt.
A fertőzöttek aránya a Kanári-szigeteken a legalacsonyabb, ahol 116 eset jut százezer lakosra, míg a Baleár-szigeteken a legmagasabb, százezerből 280 fertőzöttel.
Az elmúlt 24 órában több mint kétezer fertőzöttet diagnosztizáltak országosan, a regisztrált esetszám 21 ezerrel emelkedett péntek óta. A koronavírus megjelenése óta több mint 1,75 millió embernél azonosították a fertőzést.
Egy hét alatt 646-tal nőtt a járvány halálos áldozatainak száma, amely már meghaladja a 48 ezret.
Az elmúlt hetek kedvező járványügyi eredményeinek hatására hétfőn hosszú kényszerszünet után újra kinyithattak a bevásárló központok Katalóniában, de az épületek forgalma nem haladhatja meg a befogadóképesség 30 százalékát.
A hétvégén több más tartományban is enyhíteni kezdtek a korlátozásokon: Baszkföldön és Asztúriában több mint egy hónap után ismét kinyithattak a vendéglátóhelyek. Aragóniában pedig keddtől indul újra a vendéglátás.
Salvador Illa egészségügyi miniszter hétfőn bejelentette: amennyiben a Pfizer és a BioNTech által kifejlesztett oltóanyag december végéig megkapja a szükséges engedélyeket az Európai Gyógyszerügynökségtől, úgy már jövő január első hetében megérkezhet a vakcina Spanyolországba.
Emlékeztetett: az oltást először az idősotthonok lakói és dolgozói kaphatják meg. A márciusig tartó első oltási körben szerepelnek az egészségügyi dolgozók is. Ebben az időszakban összesen 2,5 millió embernek ajánlják fel a vakcinát, amely önkéntes és ingyenes lesz.
A spanyol kormány reményei szerint jövő nyárig 15-20 millióan megkaphatják a védőoltást a 47 millió lakosú országban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


