Illegális bevándorlás
Szakértő: a migráció a modernkori rabszolgaság forrása
Az embereket nemzetközi bűnözői kör szállítja egyik helyről a másikra.
2018.07.23 21:30MTIA tömeges illegális migráció a "modernkori rabszolgaság" forrása - hangsúlyozta a Geopolitikai Tanács kuratóriumának elnöke az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
Pintér István szerint a gondot az jelenti, hogy főleg afrikai menekültek körében álhírekkel toboroznak embereket különböző munkákra, végül viszont a szervezett bűnözés "rabszolgaként" dolgoztatja őket.
A civil elemzőközpont szakértője kiemelte: az embereket nemzetközi bűnözői kör szállítja egyik helyről a másikra. Tudomásul kellene venni, hogy az embercsempészet a nemzetközi szervezett bűnözés egyik ága - fűzte hozzá.
Úgy fogalmazott: nem az a "humánum", ha százezreket, milliókat elhoznak lakóhelyükről Európába és rabszolgaként dolgoztatják őket. Ehelyett helyben, családjuk körében kellene munkalehetőségeket teremteni és segíteni az embereknek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:47 A közéleti átláthatóságról szóló törvényjavaslat elfogadása ellen tüntettek a Kossuth téren
- 8:42 Folytatódik a változékony, az átlagosnál hűvösebb idő
- 7:46 Magyar Péter: Orbán Viktor hagyjon fel a gyűlöletkeltéssel és álljon ő is a béke mellé!
- 6:36 Orbán Viktor: ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély
- 0:50 George Simion a választás egyértelmű győztesének nyilvánította magát
- 0:50 Kelemen Hunor: az erdélyi magyar emberek érezték ennek a választásnak a jelentőségét, súlyát
- 0:48 Nicusor Dan: A választást az a közösség nyerte meg, mely mély változást akar Romániában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06