Dél-Korea
Lemondott a nemi erőszakkal megvádolt kormányzó
Lemondott kedden Dél-Korea egyik tartományának kormányzója, akit a titkárnője nemi erőszakkal vádolt meg.
2018.03.06 11:16MTIAn Hi Dzsung, Dél-Cshungcshong tartomány kormányzója a Facebookon közölte: minden az ő hibája, és nagyon sajnálja, ami történt.
Titkárnője pár órával korábban élő televíziós interjúban állította azt, hogy a kormányzó tavaly június óta több alkalommal is megerőszakolta őt. Elmondása szerint mivel a férfi a főnöke volt, nem tudott nemet mondani neki.
Azért állt most a nyilvánosság elé, mert úgy érezte, másképp nem tud kikerülni ebből a helyzetből. A tartományi kormányzói hivatal is megerősítette An Hi Dzsung lemondását. A politikus tavaly ringbe szállt a kormányzó Együtt Demokratikus Párt elnökjelölti posztjáért, de végül nem ő, hanem a elnökválasztást is megnyerő Mun Dzse In lett a jelölt. A párt kedden közölte: az ügy miatt kizárja soraiból Ant.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:00 Felborult egy szirénázó mentőautó Budapesten
- 19:50 Brit Nagydíj - Norris újra győzött, a veterán Hülkenberg először a dobogón
- 18:18 Folyamatosak voltak az utórengések szombat éjszaka Csongrád térségében
- 16:17 NGM: a magyar üzemanyagárak a továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
- 14:16 Sziklaomlás történt egy lengyelországi rézbányában, egy vájár elhunyt
- 12:11 Megszüntették a Milorad Dodik elleni elfogatóparancsot
- 10:08 Duva buszbaleset Kunszentmárton és Tiszaföldvár között - gyerekek sérültek meg a tömegszerencsétlenségben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06