Zaklatás
Nemi erőszakkal vádolnak egy francia minisztert
Nemi erőszak miatti feljelentés nyomán vizsgálat indult a francia költségvetési miniszter ellen.
2018.01.27 19:30MTIElőzetes vizsgálatot indított a párizsi ügyészség Gérald Darmanin francia költségvetési miniszter ellen egy állítólagosan 2009-ben elkövetett nemi erőszak miatt. A tárcavezető határozottan tagadja a vádakat - erősítette meg szombaton a vádhatóság a Le Monde című napilap értesülését.
Az ügyben korábban már elindított vizsgálatot bűncselekmény hiányában tavaly júliusban vádemelés nélkül lezárták, miután a panaszos nem jelent meg a nyomozók idézésére. A 2009-es eset miatt a feljelentés azután érkezett, hogy Gérald Darmanint kinevezték miniszternek. A 35 éves politikus júniusban rágalmazás miatt feljelentést tett a panaszos ellen.
Az ügyről a közvélemény január 15-én értesült, amikor a miniszter maga beszélt róla a France Info hírrádióban. Elmondta, hogy 2017 tavaszán előzetes eljárás volt ellene egy levél alapján, amelyben hatalommal való visszaéléssel és nemi erőszakkal vádolták meg.
Az ügyészég azt követően indította meg újra a vizsgálatot, hogy a panaszos jelentkezett, és közölte, kész válaszolni a nyomozók kérdéseire. A meghallgatás csütörtökön volt.
Edouard Philippe miniszterelnök szombaton közölte, hogy az "igazságszolgáltatásnak most teljes függetlenségben kell dolgoznia". Emlékeztetett arra is, hogy "a kormánytagság szabályai ismertek, és Gérald Darmanin a teljes bizalmat élvezi".
A Le Monde szerint a 46 éves sértett januárban jelentkezett ismét az ügyészségen, amely a bűnügyi rendőrséget bízta meg az ügy kivizsgálásával.
A France Info hírrádió szerint "rámenős csábító" hírében álló Gérald Darmanin 2009-ben 27 éves volt. Az interjúban elismerte, hogy "kissé rámenős SMS-ket küldözgetett, aztán meg lelépett".
"Úgy gondolom, nagyon fontos, hogy hirtelen szabadon beszélhetünk (minderről), mert mindenki feltehet magának kérdéseket. Én valószínűleg nem voltam nagyon finom ember" - ismerte el a miniszter a Weinstein-botrány után előtérbe került zaklatási ügyek és kampányok nyomán. Gérald Darmanin azonban az erőszak vádját tagadta.
"Miután a nyomozás nem vezetett eredményre, egy idő után lezárták, bűncselekmény hiányában. Természetesen, hiszen az egész nem igaz" - mondta január 15-én az interjúban a miniszter.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:10 Vegyi vészhelyzet Katalóniában: hatalmas klórgázfelhő szabadult el
- 16:45 30 napos tűzszünetet jelentett be Zelenszkij - Putyin nem kért belőle
- 15:00 Trump - Azonnali tűzszünetben állapodott meg India és Pakisztán
- 14:00 Hozz magaddal lapátot! - Elképesztő összefogás zajlik a Parajdi sóbánya megmentéséért - videók
- 12:50 Nyílt utcán, forgalomban csapott le a TEK egy ukrán állampolgárra a kémügy miatt - videó
- 10:46 Pakisztán védelmi minisztere - Jelenleg nincs napirenden az atomeszközök bevetése India ellen
- 8:42 Pakisztán nagyszabású katonai műveletet indított India ellen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06