Diplomácia
Telefonon beszélt az olasz kormányfő és az amerikai elnök
A NATO-ról és a terrorizmus elleni harcról egyeztettek.
2017.02.05 17:59MTIA NATO jelentőségéről, a terrorizmus elleni fellépésről és a Líbiával való megállapodásról beszélt egymással telefonon Paolo Gentiloni olasz kormányfő és Dunald Trump amerikai elnök szombat késő este. Donald Trump megerősítette, hogy részt vesz a G7-es csoport májusi szicíliai találkozóján - közölte az olasz kormánypalota.
A beszélgetésről kiadott közlemény szerint Paolo Gentiloni kiemelte a NATO, valamint az Európa és az Egyesült Államok közötti együttműködés "alapvető jelentőségét" a béke és a stabilitás érdekében, a közös biztonságot érő kihívásokkal és fenyegetéssel szemben.
Paolo Gentiloni és Donald Trump megerősítették elkötelezettségüket a terrorizmus és a szélsőségesség elleni küzdelemben, megoldást szorgalmaztak az ukrán válság, a közel-keleti és a szíriai béke, valamint az észak-afrikai helyzet rendezése érdekében. Gentiloni ismertette az Olaszország és Líbia között csütörtökön aláírt megállapodást, amelynek lényege az olaszországi partokra áramló illegális migráció megfékezése.
Az amerikai elnök közölte, hogy részt vesz a jelenleg Olaszország által vezetett G7- csoport májusban, a szicíliai Taorminában esedékes értekezletén. A római kormány korábbi tervei szerint erre a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnök is meghívást kaphatna.
Ez volt az első kapcsolatfelvétel Donald Trump és a római kormányt decembertől vezető Paolo Gentiloni között. Elődje, a decemberi népszavazás bukása után lemondott Matteo Renzi nyíltan a Demokrata Pártot támogatta az amerikai elnökválasztási kampányban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


