USA
Szükségállapot, kijárási tilalom, könnygáz Charlotte-ben
A tüntetők le akartak zárni egy autópályát, tiltakozva az ellen, hogy egy rendőr intézkedés közben lelőtt egy afroamerikai férfit.
2016.09.23 07:42MTICharlotte városában már negyedik napja tartanak a tiltakozások a rendőri intézkedés miatt, az előző napokban a tüntetések erőszakba torkoltak.
Szerdán emiatt szükségállapotot vezettek be, és éjszakai kijárási tilalmat hirdettek.
A helyi média szerint csütörtök este, körülbelül 2,5 órával a kijárási tilalom kezdete előtt mintegy száz tüntető elindult a 277-es autópálya felé, és fel akart mászni a töltésen, nyilvánvalóan azért, hogy lezárja az utat.
A rendőrök megpróbálták útjukat állni, de a tüntetők üvegpalackokkal kezdték dobálni őket.
The calmest man in Charlotte is protester Henry Lee, 51, who silently refuses to leave his chair. pic.twitter.com/8abgzPwoDZ
— Matthew Teague (@MatthewTeague) 2016. szeptember 22.
A rendőrök könnygázgránátokat dobtak közéjük, és ezután a tüntetők meghátráltak.
A városi hatóságok szerint a Charlotte-i tüntetések egyre tömegesebbek ugyan, de békésebbek, mint a korábbi napokban.
Néhány száz tiltakozó csütörtök este, a kijárási tilalom kezdete után is folytatta a demonstrációt a városban.
A körzeti rendőrparancsnok azt az utasítást adta a beosztottainak, hogy a tilalom ellenére se intézkedjenek ellenük mindaddig, amíg békésen tüntetnek.
"Hands up, don't shoot" protestors chant in Charlotte, shortly after police pushed them off highway w/pepper balls. pic.twitter.com/J1hfEoreuO
— AJ+ (@ajplus) 2016. szeptember 23.
Az észak-karolinai városban kedden a rendőrök intézkedés közben lőttek agyon egy 43 éves fekete férfit. A rendőrség szerint a férfinél fegyver volt, az áldozat családja azonban ezt vitatja.
Az esetet rögzítették rendőrségi kamerák, s az áldozat családtagjai csütörtökön meg is nézhettek két felvételt, de a videókból sem derült ki, hogy az áldozat fegyvert tartott-e a kezében, vagy pedig - ahogyan a hozzátartozók állítják - könyvet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:21 Könyvet írt a nő, akit elraboltak, megerőszakoltak, kibeleztek és félig levágták a fejét
- 16:19 Engedélyezték egy agresszív farkas kilövését a kelet-hollandiai Gelderlandban
- 14:42 Szijjártó - Magyarország kiutasított két, diplomáciai fedésben dolgozó ukrán kémet
- 12:13 Felmérés: csaknem tíz százalékpontos George Simion előnye Nicusor Dannal szemben
- 9:50 Az ukrán elhárítás szerint magyar katonai hírszerzési kémhálózatra csaptak le
- 8:54 Észak-Korea nukleáris válaszcsapást szimulált - Kim Dzsongun személyesen felügyelte a gyakorlatot
- 6:53 Trump új adóemelést javasol a leggazdagabb amerikaiakra
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06