Szakértő
Müncheni lövöldözés: a fanatikus iszlámmal lehetett kapcsolata az elkövetőnek
Egy kiegyensúlyozott, nyugodt ember nem szokott fegyvereket szerezni egy olyan országban, ahol ugyanolyan nehéz hozzájutni ezekhez az eszközökhöz, mint Magyarországon.
2016.07.23 11:12MTIGyarmati István biztonságpolitikai szakértő szerint valamilyen módon a fanatikus iszlámhoz kötődhetett a péntek esti, müncheni lövöldözés 18 éves iráni származású elkövetője.
A szakértő az M1 aktuális csatorna szombat délelőtti műsorában azt mondta, nem feltétlenül az Iszlám Állam által szervezett merényletről lehet szó, de az iráni fiatalok tipikus célpontjai az iszlám fundamentalizmusnak. Hozzátette: egy kiegyensúlyozott, nyugodt ember nem szokott fegyvereket szerezni egy olyan országban, ahol ugyanolyan nehéz hozzájutni ezekhez az eszközökhöz, mint Magyarországon.
Gyarmati István az indítékokkal kapcsolatban két verziót tartott lehetségesnek: az elkövető vagy megőrült, vagy radikális iszlamista megfontolások vannak a háttérben. Megjegyzete azt is, nem valószínű, hogy fasiszta, nacionalista okok lennének a háttérben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06