Terror
Müncheni lövöldözés - Áder János részvétét fejezte ki
Pénteken kilenc halálos áldozatot követelt, amikor Münchenben egy 18 éves német-iráni kettős állampolgár lövéseket adott le.
2016.07.23 10:54MTITáviratban fejezte ki részvétét Áder János köztársasági elnök Joachim Gauck német szövetségi elnöknek a müncheni fegyveres támadás után - tudatta a magyar államfő sajtófőnöke szombaton az MTI-vel.
"Megrendüléssel értesültem a számos emberéletet követelő kegyetlen fegyveres támadásról, mely tegnap este történt Münchenben. Magyarország népe és a magam nevében őszinte részvétemet fejezem ki az áldozatok rokonainak és hozzátartozóinak. Őszintén osztozunk mély fájdalmukban, és szívből együtt érzünk az embertelen merénylet sérültjeivel is, akiknek mielőbbi teljes felgyógyulást kívánunk" - írta Áder János Joachim Gaucknak.
Pénteken kilenc halálos áldozatot követelt, amikor Münchenben egy 18 éves német-iráni kettős állampolgár a város északi részén lévő olimpiai parki bevásárlóközpontnál, majd egy gyorsétterem előtt és a bevásárlóközpontban is lövéseket adott le. A férfi ezután öngyilkos lett - közölte a bajor tartományi főváros rendőrsége szombat hajnalban. Az elkövető indítékairól egyelőre semmit sem tudnak, és nincs arra utaló jel, hogy lettek volna társai.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


