Omarnak semmi köze sincs a terrorizmushoz?
Kitoloncolták Spanyolországból Oszama bin Laden pacifista fiát
Elutasították szombaton fellebbviteli szinten is Omar Oszama bin Ladennek, a terrorista vezér magát pacifistának mondó fiának a menedékkérelmét és délután felrakták őt egy Egyiptomba tartó repülőgépre - közölték a helyi hatóságok és a férfi ügyvédje.
2008.11.08 19:26MTIA 27 éves fiatalember hétfőn érkezett Madridba Kairóból, ahol az elmúlt időszakban lakott, és menedékért folyamodott. A spanyol hatóságok kikérték az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) véleményét, majd annak birtokában megtagadták tőle a letelepedést. A hét elejétől egészen szombatig Madrid Barajas nevű repülőterén, a tranzit területén várakozott, míg fellebbezését elbírálták.
Ügyvédje, Bianca Sharma elmondása szerint minden lehetséges fórumot megjártak, az utolsó pillanatig harcoltak, de védence nem maradhatott. Az ügyvédnő szerint Omarnak semmi köze sincs a terrorizmushoz, kérelmét politikai okokból utasították el. Úgy tudja, hogy az ifjabb bin Laden - aki arra hivatkozva kért spanyolországi menedéket, hogy az arab országok nem biztonságosak számára - Egyiptomból mindjárt Szaúd-Arábiába utazik tovább, amely országnak az állampolgárságát viseli.
Omar, aki Oszama bin Laden 19 fiának egyike, nem tagadta ugyan meg apját, de magáról azt hangoztatja, hogy a béke követe akar lenni a muszlim világ és a Nyugat között. Apját saját elmondása szerint utoljára 2000-ben látta Afganisztánban. A bulvár sajtóban tavaly meglehetős vihart kavart, miután feleségül vette az 52 éves brit Jane Felix-Browne-t, aki azóta felvette a Zaina asz-Szabáh nevet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06