Megszakítás
Az oklahomai törvényhozás megszavazta az abortusz bűncselekménnyé minősítését
A törvény még Oklahoma állam republikánus kormányzója elé kerül. Mary Fallinnak öt napja van arra, hogy aláírja vagy megvétózza a törvényjavaslatot.
2016.05.20 09:16MTIAz oklahomai szenátus csütörtökön megszavazta azt a törvényt, amely bűncselekménnyé minősítené a művi terhességmegszakítást, és bevonná az abortuszt végző orvosok engedélyét is.
A törvény még Oklahoma állam republikánus kormányzója elé kerül. Mary Fallinnak öt napja van arra, hogy aláírja vagy megvétózza a törvényjavaslatot. A kormányzó - szóvivője szerint - egyelőre nem döntött, és addig nem is nyilatkozik az ügyben, amíg stábja át nem tanulmányozza a jogszabályt. A szóvivő emlékeztetett arra, hogy ha a kormányzó öt napon belül nem írja alá és nem is vétózza meg a törvényjavaslatot, az automatikusan hatályba lép.
A republikánus Nathan Dahm szenátor által előterjesztett törvényjavaslatot 33:12 arányban, de vita nélkül szavazta meg az oklahomai törvényhozás felsőháza. A törvény 1-3 évig terjedő börtönnel tervezi büntetni azt az orvost, aki abortuszt végez, és a művi terhesség-megszakítást akkor sem engedélyezné, ha a várandós nő nemi erőszak miatt esett teherbe. Az egyetlen kivétel: ha az anya élete veszélyben van.
Abortuszpártiak - és az állam orvosszövetsége - szerint a törvény alkotmányellenes. Ervin Yen republikánus szenátor, a testület egyetlen orvos tagja egyenesen "őrültségnek" nevezte a javaslatot.
Az oklahomai alsóház ezzel egyidejűleg elfogadott egy törvényjavaslatot, amely felhatalmazza az állam egészségügyi minisztériumát információs kampány indítására annak érdekében, hogy "megvalósuljon az abortuszmentes társadalom".
Kapcsolódó írások:
- A lengyelek többsége támogatja a jelenlegi lengyel abortuszpolitikát
- A teljes abortusztilalom ellen tüntettek Lengyelországban
- Egy Down-kóros újszülött szörnyű halála miatt szigorítana az abortusztörvényen a lengyel egyház
- Indianában tilos lesz az abortusz azoknak is, akiknek gyermeke fogyatékossággal születik
- Abortuszra kényszeríti szexrabszolgáit az Iszlám Állam
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:38 Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
- 20:40 Az agrárminiszter június 4-ig felülvizsgálja az agrárkamara szabályozását
- 18:42 Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
- 8:34 FSZB: mágneses aknákat egy találtak egy gázszállítón Uszty-Luga kikötőjében
- 6:14 Új szintet lépett a terrorizmus
- 20:12 Szétverték az éjszaka a fél Bikás parkot - betörték egy népszerű söröző teraszát
- 19:00 Gyászol az ország - elpusztult Európa legidősebb hím jegesmedvéje Nyíregyházán
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


