Illegális bevándorlás
Nyugalomra kérte Bős lakosságát a polgármester a menekülttábor miatt
"Az önkormányzat nevében ezúton is felkérjük Bős lakosságát, hogy amennyiben (e bizonyára barátságtalan) találkozóra sor kerül, azt lehetőleg kerüljék, és ne adjanak okot egy esetleges botrányra!"
2015.08.30 09:50MTINyugalomra és a konfliktusok elkerülésére kérte fel Bős lakosságát Fenes Iván polgármester annak kapcsán, hogy a többségében magyarok lakta dél-szlovákiai településen akar tüntetni kedden a bevándorlók ellen a szélsőséges megnyilvánulásairól hírhedt Marián Kotleba és pártja, hogy támogassa a "bátor" helyieket, akik népszavazáson utasították el a menekülttábor létrehozását településükön.
A település hivatalos honlapján szombaton megjelent felhívásában a polgármester megjegyzi, hogy Kotlebáékkal egy időben "a híresztelések szerint a Hatvannégy Vármegye mozgalom is - egy ránk nézve mindenképpen szerencsétlen döntés értelmében - ellentüntetésre készül".
"Az önkormányzat nevében ezúton is felkérjük Bős lakosságát, hogy amennyiben (e bizonyára barátságtalan) találkozóra sor kerül, azt lehetőleg kerüljék, és ne adjanak okot egy esetleges botrányra!" - olvasható a felhívásban.
"Mindkét csoportosulás bizonyára a saját érdekei szerint cselekszik és saját hasznát szeretné gyarapítani. Számunkra azonban ebből semmi jó nem származhat. Kérjük Önöket, ne hagyják, hogy Bős ügye egy felesleges nemzetiségi ellentétbe fulladjon, s egy újabb szlovák-magyar konfliktus tegye hiteltelenné! Ne engedjenek az esetleges provokációnak, és ne feledjék: Bős a közelmúltban felkerült a világ térképére, s a világsajtó - Los Angelestől Szingapúrig - rajtunk tartja a szemét! Maradjunk józanok, legyünk hűek önmagunkhoz és jó hírünkhöz!" - szögezte le Fenes Iván.
A Felvidék.Ma sajtóinformációkra hivatkozva azt írta, hogy kedden mintegy ötszáz tiltakozó érkezhet Bősre, ahol a Duna utcában vonulnának fel és a kultúrház melletti parkolóban tartanák meg a tüntetést.
"Az államfő és a kormány a szemünkbe nevet! Szlovákiába újabb bevándorlókat hívnak! Figyelmen kívül hagyták a bősi népszavazást! Elég volt! Az alkotmány napján cselekednünk kell!" - ezekkel a jelmondatokkal invitálja híveit Kotleba pártja - a Mi Szlovákiánk Néppárt - honlapján a tüntetésekre.
A bősi népszavazáson a résztvevők 96 százaléka utasította el a menekülttábor létrehozását.
A szlovák szélsőségesek kedden előbb Nagyszombatban tartanak tüntetést, majd azt követően vonulnak át Bősre.
Marián Kotleba jelenleg a Besztercebányai kerület (megye) elöljárója. A volt pedagógus korábban a Szlovák Testvériség (Slovenská Pospolitost) politikai mozgalom élén állt (2003-2007), amelyet időközben betiltottak a hatóságok. Kotleba egyebek között erőteljesen védelmezi és népszerűsíti a második világháború idején működött szlovák államot, amelyet a történészek többsége fasisztának minősít. Ennek alapján, bár megyei elöljáró, ismételten nem kapott meghívót a szlovák nemzeti felkelés 71. évfordulójának besztercebányai ünnepségére, amelyen szombaton Szlovákia legfelsőbb politikai vezetői is részt vettek.
A Besztercebányai kerületi (megyei) hivatal épületén szombaton reggel két fekete zászló lengett, ami nagy megütközést keltett a felkelés központi ünnepségeire érkezők körében. Kotleba szóvivője szerint a fekete zászlókkal a hivatal a felkelésben elesettekre kívánt emlékezni. Robert Fico miniszterelnök viszont szégyennek és elfogadhatatlannak nevezte Kotleba eljárását. Néhány óra elteltével a fekete zászlókat végül egy aktivista leszedte.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


