Sok embert megöltek a dzsihádisták
Kiűzték a kurdok Kobaniból az Iszlám Állam harcosait
Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja szerint 174, kurd illetékesek szerint akár 200-nál több helyit is lemészárolhattak a városba betörő dzsihádisták.
2015.06.27 13:30MTIA szíriai Kobanit védő kurd fegyveresek kiűzték szombatra virradóan a városból az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet embereit, akik két nappal korábban betörtek oda - állították aktivisták, akiknek a beszámolói alapján legalább 170 civil halt meg a két napban.
Ennek ellenére az összecsapások még szombaton is tartottak a felek között a várostól délre és nyugatra Musztafa Bali kurd aktivista és az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű aktivistahálózat szerint.
Az OSDH azt közölte, hogy 174 civil vesztette életét a harcokban, a kurd aktivista viszont azt állította, hogy több mint 200, és elképzelhető, hogy még több, mert az áldozatok felkutatása még nem fejeződött be. A londoni központú szervezet szerint az IÁ tömegmészárlást hajtott végre Kobaniban és annak környékén.
A dzsihadisták ezt megelőzően csak egy esetben öltek meg ennél is több civilt az országban. Egészségügyi források és lakosok elmondták pénteken, hogy a dzsihadisták gyakorlatilag kivégezték ezeket a lakosokat - köztük nőket és gyerekeket - saját otthonukban, illetve orvlövészek áldozatai lettek, vagy rakétatalálat érte őket.
Az IÁ fegyveresei először tavaly foglalták el a kurdok lakta határváros egy részét, de a kurd fegyveresek az Egyesült Államok vezette nemzetközi koalíció légi támogatásával négyhavi heves harcok árán januárban kiűzték őket a városból.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06