Ukrán válság
EU: a szeparatisták nyilvánvalóan megsértik a tűzszünetet
"Ha a harcok és a minszki megállapodást sértő további negatív fejlemények folytatódnak, akkor az Európai Unió készen áll arra, hogy ennek megfelelő további intézkedésekről határozzon."
2015.02.18 14:50MTIAz Oroszország támogatását élvező szeparatisták debalcevei lépései nyilvánvalóan megsértik a tűzszüneti megállapodást - fogalmazott szerda délelőtt kiadott közleményében Federica Mogherini, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője.
Az olasz politikus ismételten hangsúlyozta, ha a harcok és a minszki megállapodást sértő további negatív fejlemények folytatódnak, akkor az Európai Unió készen áll arra, hogy ennek megfelelő további intézkedésekről határozzon.
"A szeparatistáknak abba kell hagyniuk minden katonai tevékenységet" - szögezi le Mogherini, emlékeztetve, hogy a minszki megállapodásban foglaltak a fegyvernyugvás mellett a nehézfegyverek visszavonását is előírják.
Emellett az Európai Unió felszólítja a harcoló feleket: azonnal tegyék lehetővé, hogy az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) megfigyelői elláthassák megfigyelő és ellenőrző feladataikat Debalcevében és mindenhol máshol egyaránt.
"A biztonságos elvonulás lehetőségét is biztosítani kell mindenki számára, aki el akarja hagyni a területet" - hangsúlyozza az EU külügyi főképviselője.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:00 Megszavazták a britek, hogy a gyógyíthatatlan betegségben szenvedők segítséggel vethessenek véget életüknek
- 22:03 Végvári Janka lett Magyarország Szépe
- 20:01 Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
- 18:59 Az EU diplomáciai megoldást sürget az amerikai légicsapások után
- 16:56 Putyin: a piszkos bomba bevetése Kijev utolsó hibája lenne
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06