Ukrán válság
Orosz források: több tucatnyi ukrán katona megadta magát Debalcevénél
A Donyeck és Luhanszk közötti útvonalon fekvő stratégiai fontosságú városban a szombat éjfélkor életbe lépett tűzszünet ellenére folytatódtak a heves harcok.
2015.02.17 17:37MTIA szakadárok megkezdték Debalceve "megtisztítását", a város nagy része már az ellenőrzésük alatt van, ukrán katonák tucatjai adták meg magukat a lázadóknak - írta internetes oldalán kedden délután az Interfax orosz hírügynökség, nevük elhallgatását kérő donyecki szakadárokra hivatkozva.
Az UNIAN ukrán hírügynökség közben egy helyszínen tartózkodó újságíróra hivatkozva azt jelentette, hogy a várost körülzárták, és bár ukrán oldalon katonák csoportjai továbbra is ki tudnak törni a városból, és be tudnak jutni oda, de csak nagy nehézségek és veszteségek árán.
A Donyeck és Luhanszk közötti útvonalon fekvő stratégiai fontosságú városban a szombat éjfélkor életbe lépett tűzszünet ellenére folytatódtak a heves harcok.
Az Interfax azt jelentette, hogy a szakadárok ellenőrzésük alá vonták a városi rendőrkapitányságot, a vasúti pályaudvart, a város nagy része a donyecki szakadárok ellenőrzése alatt van, folyik a város "megtisztítása". A szakadárok azt is állították, hogy ukrán katonák tucatjai adták meg magukat, mert "parancsnokaik magukra hagyták őket".
A lázadók állítása szerint az ukrán erők Debalcevénél jelentős veszteséget szenvedtek, de pontos számot nem közöltek, csak annyit, hogy "több tucatnyi katonáról lehet szó".
A nevének elhallgatását kérő szakadár vezető tagadta, hogy megsértenék a tűzszünetet. "Debalcevét illetően már az elején kijelentettük, hogy erre a területre nem vonatkozik a tűzszünet. A tűzszünetet Kijev sértette meg, amikor előző nap a donyecki repülőteret és Horlivkát lőtte, azaz olyan területeket, amelyek eleve szerepeltek a tűzszüneti megállapodásban" - hangoztatta.
A donyecki és a luhanszki szakadárok kedden első ízben közvetlent tárgyalásokat kezdtek a kijevi vezetéssel a tűzszünet betartását ellenőrző és koordináló szervezet keretén belül - írta az Interfax orosz hírügynökség Eduard Baszurinra, az úgynevezett Donyecki Népköztársaság "védelmi miniszterhelyettesére" hivatkozva.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


