Ukrán válság
Megkezdődött az újabb katonai mozgósítás Ukrajnában
Az újonnan behívottak azokat a katonákat váltják fel, akik tavaly tavasz óta szolgálnak. Kétszeres fizetést kapnak azok, akiket a kelet-ukrajnai harcok övezetébe vezényelnek.
2015.01.20 16:31MTIMegkezdődött hivatalosan kedden Ukrajnában az újabb részleges katonai mozgósítás - jelentette be Andrij Liszenko, a Kijev által terrorellenesnek elnevezett kelet-ukrajnai hadművelet (ATO) parancsnokságának szóvivője kijevi sajtótájékoztatóján.
A tisztségviselő emlékeztetett arra, hogy a mozgósítás három hullámban, összesen 210 napig tart majd, és érinti Ukrajna valamennyi megyéjét és a fővárost is. Szavai szerint az újonnan behívottak azokat a katonákat váltják fel, akik tavaly tavasz óta szolgálnak. Hozzátette, hogy kétszeres fizetést kapnak azok, akiket a kelet-ukrajnai harcok övezetébe vezényelnek.
Az ukrán parlament által január 14-én jóváhagyott elnöki mozgósítási rendelet kedden jelent meg az ukrán hivatalos közlönyben, és ezzel a jogszabály életbe lépett.
A sajtótájékoztatón Liszenko beszámolt arról, hogy az elmúlt 24 órában egyetlen katona sem esett el a harcok övezetében, 19 viszont megsebesült. A szakadárok továbbra is hevesen támadják az ukrán katonák állásait, az elmúlt 24 óra alatt több mint száz alkalommal nyitottak tüzet. A szóvivő szerint a szakadár támadásoknak területfoglalás a céljuk. Hozzátette, hogy a szakadárok továbbra is intenzíven mérnek tüzérségi csapásokat lakott területekre, főként nagy szórású Grad rakéta-sorozatvetőkkel, valamint gránátvetőkkel és harckocsik lövegeivel.
A szóvivő elmondta, hogy kedd reggel heves tüzérségi párbaj folyt a donyecki repülőteret védő ukrán katonák és a létesítményt elfoglalni próbáló szakadár egységek között. Kijelentette, hogy a légi kikötő területét továbbra is az ukrán fegyveres erők uralják. Előző nap a repülőtér új termináljában történt egy részleges beszakadás két szint között, aminek következtében több ukrán katona is megsérült. Liszenko szavai szerint ez nem változtatott a helyzeten, a "kiborgok", vagyis a repteret emberfeletti módon védő ukrán katonák továbbra is kitartanak. Elismerte ugyanakkor, hogy nincsenek friss információi arról, miként alakult azóta nap közben a helyzet a repülőtéren és környékén.
A donyecki városvezetés kedden arról számolt be, hogy a városban nem szűnnek az éjjel kezdődött tüzérségi támadások, lövedékek csapódnak be a város központjában és több kerületében is. A hivatal információi szerint az elmúlt 24 órában két civil életét vesztette életét és 11 megsebesült.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


