Közlekedés
Ónos eső - Több száz vonat nem jár Csehországban
Nagyrészt helyreállt az ónos eső miatt korábban kaotikussá vált tömegközlekedés a cseh nagyvárosokban szerda reggelre, de a vasúti közlekedésben továbbra is súlyos problémák vannak.
2014.12.03 10:05MTIA cseh vasút (CD) közölte, hogy az ónos eső, fagy és hóesés okozta problémák miatt szerdán sem indul több száz járat, és nagyon korlátozott a közlekedés Szlovákia és Ausztria irányába. A vasúttársaság azt kérte a lakosságtól, hogy a két országba járó vonatok helyett inkább válasszon más közlekedési eszközt, vagy halassza el útját.
A legsúlyosabb változatlanul Közép-Csehországban a helyzet, Közép- és Dél-Morvaországban, valamint a Prága-Brünn fővonalon - nyilatkozott Radek Joklík, a vasút szóvivője. Felhívta a figyelmet arra, hogy az utasoknak a közlekedő járatokon is késésekkel kell számolniuk.
Dél-Morvaországban és Délkelet-Csehországban a vasúti közlekedést a sínekre dőlt fák, ágak is akadályozzák.
Prágában, ahol kedden teljesen leállt a villamosforgalom, szerda reggelre 15 vonalon sikerült elindítani a járatokat. A közlekedési vállalat azt reméli, hogy a déli órákban már a villamosok 90 százaléka járni fog, bár nagyobb időközökben, mint normálisan. A cseh főváros környékén a vasúti közlekedés mérsékelten javult, de változatlanul nagyon kaotikus.
Olmütz kivételével a nagyvárosokban mindenütt sikerült felújítani a villamos- és trolibuszforgalmat. Olmützben azt közölték, hogy a lefagyott vezetékek miatt a villamos- és trolibuszközlekedés szerdán is szünetel.
Az autópályák és a legfőbb közutak ugyan síkosak, de mindenütt járhatók. Az autópályák több szakaszán biztonsági okok miatt ideiglenesen korlátozták a megengedett - óránkénti 130 kilométeres - maximális sebességet is. A hegyvidéki utakon óvatosan kell közlekedni, mert a forgalmat sok helyen kidőlt fák, letört ágak akadályozzák.
Az áramszolgáltatást, amellyel kedden több ezer háztartásnak volt gondja, szerda reggelre nagyrészt sikerült helyreállítani. Szerda reggel mindazonáltal még több száz háztartás volt áram nélkül - közölte Ladislav Kríz, az illetékes cseh vállalat (CEZ) szóvivője.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06