Iszlám Állam
A Facebookon fenyegettek meg egy amerikai katonát
Fenyegető üzeneteket kapott a Facebookon fiával együtt egy, az amerikai légierőnél szolgáló katona, miután az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet arra szólította fel követőit, hogy a közösségi médián keresztül vegyék célba a fegyveres erők tagjait.
2014.10.07 19:43MTI
A Fox News a katonai hírszerzés egy közleményére hivatkozva jelentette: az IÁ arra mozgósít, hogy a közösségi média segítségével szimpatizánsaik azonosítsák be a fegyveres erőkben szolgálók családtagjait, kutassák fel otthonaikat és mészárolják le őket.
A haderő parancsnoksága éberségre szólította fel a katonákat és arra, hogy szűkítsék az internetes profiljukhoz való hozzáférést.
A televíziónak egy elhárító elmondta, hogy a légierő egyik katonája - aki felvételeket töltött fel a Facebookra az IÁ elleni légicsapásokról - és annak tizenéves fia szeptember végén dzsihadista tartalmú fenyegető üzenetek áradatát kapta. A megfélemlítésnek szánt üzenetek küldését a Twitteren hangolták össze az akció részvevői.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
- 18:53 Újabb idegenhonos faj bukkant fel az Alcsi Holt-Tiszán - már szaporulat is bizonyítható
- 16:03 Alien-szerű lények vonultak át az úton Kingsportban - videó
- 14:31 Hatalmas tűz tombol a horvát tengerparton
- 12:11 Egy idős férfi autóval ment le Róma híres nevezetességén, a Spanyol lépcsőn - videó
- 10:04 Ékszerteknős-invázió - Tatabányán és Veresegyházon már megkezdték az eltávolításukat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06