Kilenc nappal a katasztrófa után
Lelőtt maláj utasszállító: azonosították az első áldozatot
Az azonosított áldozat holland állampolgár volt. A minisztérium nem hozta nyilvánosságra a nevét, de tájékoztatta a családját és azt a települést, ahol az illető lakott.
2014.07.27 09:26MTI
Kilenc nappal a Kelet-Ukrajna felett lelőtt maláj utasszállító katasztrófája után azonosították Hollandiában a szerencsétlenség első áldozatát.
A holland külügyminisztérium szombaton este tájékoztatott erről. Az azonosított áldozat holland állampolgár volt. A minisztérium nem hozta nyilvánosságra a nevét, de tájékoztatta a családját és azt a települést, ahol az illető lakott.
A Malaysia Airlines Amszterdamból Kuala Lumpurba tartó járata a múlt csütörtökön zuhant le a kelet-ukrajnai Donyeck megye szakadárok kezén lévő részében. A gépen tartózkodó 298 ember szörnyethalt, közülük 193-an holland állampolgárok voltak, ezért a katasztrófa okának kivizsgálása is Hollandia irányításával zajlik, nemzetközi összefogással.
A Nyugat szerint a gépet Moszkva-barát szakadárok lőtték le Buk típusú orosz légvédelmi rakétával. Ezt a szakadárok egyik vezetője is elismerte, egy másik lázadóparancsnok pedig valószínűsítette.
A katasztrófa helyszínéről 227 koporsó szállítottak Hollandiába. Az áldozatok azonosítása az Amszterdamtól délkeletre fekvő a Hilversumban található katonai támaszponton zajlik, mintegy 200 patológus vesz részt benne számos országból. Nehezíti a helyzetüket, hogy katasztrófa után a holttestek még három napon át a szabadban hevertek szanaszét, harminc fokos melegben, ezért oszlásnak indultak.
Alekszandr Borodaj, az egyoldalúan kikiáltott "donyecki népköztársaság" miniszterelnöke azt állította, hogy a szakadárok azért nem szedték össze rögtön a tetemeket, mert az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) ezt ellenezte. Az EBESZ-nél ezt cáfolták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06