Török vád Izrael felé
"Izrael szisztematikus népirtási kísérletet folytat"
Szisztematikus népirtási kísérletnek minősítette csütörtökön Recep Tayyip Erdogan török kormányfő a Gázai övezet napok óta tartó izraeli bombázását.
2014.07.17 21:24MTI
"Ez nem az első alkalom, hogy ezzel a helyzettel szembesülünk. 1948 óta minden hónapban, minden nap, még a ramadán (iszlám böjti hónap) szent időszakában is a zsidó állam részéről elkövetett, szisztematikus népirtási kísérletnek vagyunk tanúi" - mondta Erdogan egy magas rangú muzulmán tisztségviselőknek rendezett nemzetközi konferencián Isztambulban.
A Hamász palesztin iszlamista szervezettel szoros kapcsolatokat ápoló és a palesztinok ügyét pártoló török miniszterelnök erőteljesen elítélte, hogy a nemzetközi közösség "tétlenül" szemléli az izraeli offenzívát. "Palesztinában az emberiség pusztítása folyik" - mondta Erdogan, és arra buzdította a muzulmán országokat, hogy emeljék fel szavukat a Közel-Keleten folyó események ellen.
Erdogan kedden már kijelentette, hogy állami szintű terrorizmust követ el Izrael a Gázai övezet bombázásával és palesztin lakosok mészárlásával. Isztambul központjában csütörtökön több százan tiltakoztak a Gázai övezet ellen indított izraeli hadművelet ellen. Izrael Erős Szikla fedőnéven július 8-án offenzívát indított a Gázai övezet iszlamista erői ellen, amelyben az eddigi jelentések szerint legalább 231 személy vesztette életét, és mintegy 1700-an megsebesültek. Az ENSZ becslései szerint a halálos áldozatok több mint háromnegyede polgári személy.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


