Sok halott
Tucatjával estek áldozatul a fegyvereseknek a kenyai tengerparton
Kenyában már számos fegyveres akciót és robbantásos merényletet hajtottak végre azóta, hogy a kelet-afrikai ország 2011 októberében bevetette hadseregét az al-Shabaab szomáliai iszlamista milíciával szemben.
2014.07.06 11:22MTI
Forrás: youtube.com
Fegyveres támadók megöltek legalább 29 embert a vasárnapra virradó éjjel a kenyai tengerpart két megyéjében, ahol az al-Kaida nemzetközi terrorhálózathoz kötődő szélsőségesek a múlt hónapban 65 ember megölését vállalták magukra - közölte vasárnap a kenyai belügyminisztérium.
Abbas Gulet, a Kenyai Vöröskereszt vezetője először úgy mondta el a történteteket, hogy a Lamu megye Hindi városában és Tana River megye Gamba városában történt véres támadásokban az előbbi helyen négyen, az utóbbin kilencen estek áldozatul a fegyveresek válogatás nélküli lövöldözésének. Három embert sebesülésekkel szállítottak kórházba, egy ember eltűnt - tette hozzá.
Mwenda Njoka belügyi szóvivő később azt a tájékoztatást adta, hogy Lamuban kilenc, Tana Riverben húsz halottja van a támadásoknak, de hozzátette, hogy e számok még növekedhetnek. Kenyában már számos fegyveres akciót és robbantásos merényletet hajtottak végre azóta, hogy a kelet-afrikai ország 2011 októberében bevetette hadseregét az al-Shabaab szomáliai iszlamista milíciával szemben.
A milícia ezúttal is jelentkezett: közleményük szerint ők hajtották végre a támadásokat. "A támadók sértetlenül visszatértek bázisukra" - közölte szóvivőjük, Abdel-Azíz Abu Muszáb, aki szerint tízen haltak meg a két akcióban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


