Drog- és alkoholelvonó után újra dolgozik
Visszatért hivatalába az elvonókúra után a torontói polgármester
Két hónapos alkohol- és drogelvonókúra után visszatért hétfőn hivatalába Rob Ford, Torontó első embere, készen állva arra, hogy ősszel másodszorra is versenybe szálljon Kanada legnagyobb városának polgármesteri székéért.
2014.06.30 21:58MTI
Fotó: freedigitalphotos.net/meepoohfoto
A kanadai és az amerikai médiában korábban több olyan felvételt tettek közzé Fordról, amelyen valamilyen tiltott szert használ. Legutóbb áprilisban bukkant fel egy videó, amelyen a politikus állítólag crack kokain szívása közben látható. A felvételek nagy port kavartak. A politikus bevallotta, hogy kábítószert és alkoholt fogyasztott, és áprilisban bejelentette, elvonókúrára megy.
A 45 éves polgármester mintegy egy évvel ezelőtt vált világszerte hírhedtté, amikor egy kábítószerárus, Mohamed Siad a kanadai és az amerikai sajtónak eladásra kínált fel egy videót, amelyen Ford crackezett. A politikus előbb hónapokig tagadta, hogy kábítószerezett volna, majd - miután a rendőrség is a felvétel birtokába jutott - elismerte, hogy részegen így tett, de azt is hangoztatta, hogy nem függő.
Fordot a legnépesebb kanadai város önkormányzati tanácsa tavaly novemberben, egy bohózatba illő jelenetekkel tarkított ülésén csaknem minden jogkörétől megfosztotta. Ez azonban nem vette el a kedvét attól, hogy ismét elinduljon az elöljárói posztért. Doug Ford, a polgármester bátyja hétfőn megerősítette, hogy fivére folytatja a kampányt. Torontóban október 27-én tartanak polgármester-választást. A Forum Research nevű kutatóintézet legutóbbi felmérése azt mutatta, hogy Rob Ford támogatottsága valamelyest elmarad Olivia Chow mögött, aki a tragikus hirtelenséggel elhunyt Jack Layton, az Új Demokrata Párt korábbi vezetőjének özvegye.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:57 Magyar Péter: hét százalék is lehet a költségvetési hiány
- 18:55 Villámcsapás végzett Baja ikonikus gólyapárjával
- 16:50 Újabb fiókát dobott ki a gólyamama a fészekből Biharkeresztesen
- 14:49 BKK: új buszsáv épül a Róbert Károly körúti felüljárón és az Egér úton
- 12:48 Kormányszóvivő: meghosszabbítják a babaváró hitel visszafizetési moratóriumát
- 10:47 Tagadta bűnösségét a Morrison's-nál történt emberölés vádlottja a bíróságon
- 8:45 Felmentették Szász János filmrendezőt a sziámi ikrek kapcsán emelt vádak alól
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


