Mol-INA-ügy
Sanadert megfosztják állami kitüntetéseitől
"A jogrenddel és a Horvát Köztársaság erkölcsi alapelveivel ellentétes tettei miatt a kitüntetésekről és elismerésekről szóló törvény 36. szakasza alapján Ivo Josipovic köztársasági elnök minden kitüntetésétől megfosztja Ivo Sanadert".
2014.06.15 16:08MTI
freedigitalphotos.net/adamr
A döntés részletes indoklása a hivatalos közlönyben jelenik majd meg. A horvát legfelsőbb bíróság pénteken háborús nyerészkedés, hivatali visszaélés és vesztegetés bűntette miatt nyolc és fél év letöltendő szabadságvesztésre ítélte Ivo Sanader volt horvát miniszterelnököt a Hypo Bank- és az INA-Mol-ügyek egyesített perében.
A testület ezzel jogerőssé tette, egyben enyhítette a zágrábi megyei bíróság 2012 novemberében meghozott tíz év szabadságvesztésről szóló, nem jogerős ítéletét.
A köztársasági elnök pedig szombaton hazaárulásnak nevezte Sanader tetteit. "Hazaárulásról van szó, mert igen fontos nemzeti érdekeket hagytak figyelmen kívül és adtak el, és ez nem maradhatott bírósági ítélet nélkül.
A következmények nagyon komolyak, és a törvénytelen, valamint korrupt alapokon nyugvó kapcsolatok nem maradhatnak fenn" - hangsúlyozta Josipovic.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 10:18 Tarr Zoltán: folyik a vizsgálat és átvilágítás a közmédiánál
- 8:10 Zsinórt feszítettek ki Kecskemét főterén, megsérült egy kerékpáros - szemtanúkat keres a rendőrség
- 6:53 Szemtanúkat keresnek egy budapesti éjszaka után eltűnt telefon és iratok ügyében
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


