Eddigi helyettese lett az utódja
Lemondott az amerikai veteránügyi miniszter
A háborút megjárt volt amerikai katonák egészségügyi ellátása körül kirobbant botrány miatt lemondott pénteken Eric Shinseki, az Egyesült Államok veteránügyi minisztere.
2014.05.30 18:52MTI
freedigitalphotos.net/adamr
Barack Obama elnök a miniszter eddigi helyettesét, Sloan Gibsont jelölte a tárca vezetésére. A hónapokkal ezelőtt kirobbant botrány során kiderült, hogy veteránok ezreinek évekig kell várniuk az orvosi kezelésre, és sokan közülük a kórházi nyilvántartások meghamisítása miatt nem is részesültek ellátásban.
Több egykori katona elhunyt a hosszú várakozási periódus alatt, a veteránügyi minisztérium több illetékesét pedig eközben jutalomban részesítették.
A lemondását megelőzően a nyugállományú tábornok Shinseki leváltotta a phoenixi veteránkórház vezetését, amely különösen nagy hanyagságot tanúsított, a kongresszusban bocsánatot kért és megvonta az irányítása alatt álló minisztérium össze alkalmazottjának éves prémiumát.
Shinseki távozása hetek óta a levegőben lógott, már csak azért is, mert az idei választási év Amerikában. A "félidős" kongresszusi erőpróba azzal fenyegeti a demokratákat, hogy a képviselőházi többség 2010-es elvesztése után a szenátusban is kisebbségbe kerülnek.
A veteránok többsége az ügyeikben illetékes minisztériumban kirobbant botránytól függetlenül is republikánus szavazó. Az elnök pénteken kijelentette, hogy szükség van a veteránkórházakban, és talán az egész veteránügyi hivatalban kialakult "kultúra" megváltoztatására.
Demokrata párti illetékesek többször is hangsúlyozták, hogy a veteránok ellátásában tapasztalt anomáliák nem a hatodik éve kormányzó Barack Obama elnöksége alatt jelentkeztek először.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


