Ukrán válság
Orosz mozgolódás
Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkár arról számolt be csütörtökön, hogy az ukrán határ közelében állomásozó orosz csapatok mozgása azt jelezheti, hogy részleges visszavonulásra készülődnek.
2014.05.22 18:49MTI"Tegnap késő este az ukrán határ közelében állomásozó orosz egységek korlátozott mozgását észleltük, ami azt jelezheti, hogy a csapatok egy része visszavonulásra készülődik" - közölte a jelenleg Montenegróban tartózkodó Rasmussen, miután megbeszélést folytatott Milo Djukanovic kormányfővel.
A katonai szövetség főtitkára hozzátette, hogy még túl korai lenne megmondani, pontosan mit jelent a csapatmozgás, de abbéli reményét fejezte ki, hogy a térségben összevont egységek tényleges és teljes visszavonását.
"A térségbe vezényelt orosz erők többsége jelenleg még a határ közelében állomásozik és látjuk azt is, hogy folytatják a hadgyakorlatokat" - mondta Rasmussen, hozzátéve, hogy ő lenne a legelső, aki üdvözölné, ha teljes és igazolható visszavonulást látnának.
Orosz részről az elmúlt napokban már többször bejelentették az ukrán határtérségben összevont csapatok visszavonását, de mindeddig ennek semmi valós jelét nem tapasztalta a NATO.
Rasmussen podgoricai sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy a szervezet ajtaja nyitva áll minden olyan európai demokrácia előtt, amely közös értékeket vall a NATO-val és amely hozzá tud járulni a közös biztonsághoz.
A NATO-főtitkár nem bocsátkozott találgatásokba azt illetőn, hogy a szervezet hogyan dönt a további bővítéséről és Montenegró felvételéről a közelgő walesi csúcstalálkozón, de elismerően nyilatkozott a balkáni országnak az euroatlanti integráció irányába tett erőfeszítéseiről.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:01 Még mindig a kórházban küzd a kisfiú, akit a krokodilok közé dobtak - újabb műtéten esett át
- 20:42 Átvilágítás közben furcsa szerződésekre bukkant a polgármester - a közgyűlésen is téma lett
- 18:41 Halálos lövés egy intézkedés közben - független vizsgálatot követel a család
- 16:39 A semmi közepén hagyták magukra a cicákat - szerencsére időben érkezett a segítség
- 14:38 Elhunyt Bonnie Tyler
- 12:36 Rendőrök vitték el a megafonos influenszert - megszólalt az ügyben a BM és reagált Orbán Viktor is
- 10:20 A forrásnál várta a segítséget egy magára hagyott kiskutya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


