Ukrán válság
Aggasztó a NATO kelet-európai aktivitása az orosz vezérkari főnök szerint
Brüsszel hétfőn felajánlotta, hogy a következő héten tartsanak egy NATO-Oroszország tanácsülést.
2014.05.19 21:09MTI
Valerij Geraszimov orosz vezérkari főnök szerint aggasztó a NATO megnövekedett katonai aktivitása az Oroszországgal határos területeken, és az "nem járul hozzá Európa biztonságához" - közölte a moszkvai védelmi minisztérium hétfőn. A minisztérium bejelentése szerint Geraszimov tábornok ezt Knud Bartels dán tábornokkal - az észak-atlanti szövetség Katonai Bizottságának elnökével - közölte egy hétfői, az ukrán válsággal kapcsolatban folytatott telefonbeszélgetés során.
Az ukrajnai válság súlyosbodása miatt a NATO áprilisban 600 katonát küldött Lengyelországba és a balti államokba, valamint hajókat telepített a Földközi-tenger keleti térségébe. Mindenesetre Brüsszel hétfőn felajánlotta, hogy a következő héten tartsanak egy NATO-Oroszország tanácsülést. Mint Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkár mondta, ennek az lenne a célja, hogy "nyitva tartsanak egy csatornát a párbeszéd számára".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06