Phenjanban
Összeomlott egy épület - a hatóságok bocsánatot kértek
A KCNA állami hírügynökség vasárnapi jelentése szerint az épületomlás halálos áldozatokat követelt, de sem a halottak, sem a sebesültek számát nem közölték.
2014.05.18 09:23MTI
Észak-Koreában a hatóságok vasárnap bocsánatot kértek az áldozatok hozzátartozóitól azért, mert a múlt héten összeomlott egy lakóépület a főváros, Phenjan egyik kerületében.
A KCNA állami hírügynökség vasárnapi jelentése szerint az épületomlás halálos áldozatokat követelt, de sem a halottak, sem a sebesültek számát nem közölték. Csupán azt írták meg, hogy a mentőmunkálatok szombaton fejeződtek be.
A dél-koreai egyesítési minisztérium egy tisztviselője ugyanakkor arról számolt be, hogy kedden egy 23 szintes épület dőlt össze a főváros egyik negyedében. A nyilatkozó, aki kérte neve elhallgatását, nem árulta el, hogy értesülése milyen forrásból származik. Hozzátette ugyanakkor, hogy 92 család lakhatott az épületben. Százak halhattak meg azt feltételezve, hogy egy családban legalább négyen élnek - mondta.
Azt nem lehet tudni, hogy a katasztrófa idején hányan tartózkodtak a házban.
A KCNA beszámolója szerint a történtekért Cshö Pu Ir nemzetbiztonsági miniszter vállalta a felelősséget, mert az általa felügyelt tárcának nem sikerült előre jelezni a lakók életét és a népvagyont fenyegető veszélyt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


