Időjárás - és a következményei
Legalább 10 áldozata van az áradásnak Bosznia-Hercegovinában
Ezek a hivatalos számok, de meg nem erősített hírek szerint az utóbbi három napban már legalább tizenhatan életüket vesztették és többen eltűntek.
2014.05.17 14:58MTI
A legsúlyosabb helyzet az észak-boszniai Maglajban és Dobojban alakult ki, ahol a Bosna folyó áradása okozott súlyos gondokat. Itt megnézheti a képeket >>>
Gojko Vasic, az ország főleg szerbek lakta országrészének, a boszniai Szerb Köztársaságnak a rendőrfőnöke szombaton megerősítette: halálos áldozatai is vannak az árnak. Dobojban eddig hat holttestet találtak.
A boszniai meteorológusok szerint 120 éve - amióta nyilvántartják az időjárási adatokat - nem esett ennyi eső. Három nap alatt három hónap csapadékmennyiségének megfelelő eső esett - magyarázták.
Szombaton a Száva folyó áradása miatt Bijeljinából mintegy 10 ezer személyt menekítettek ki.
A nyugat-balkáni országban terepjárókkal, csónakokkal és helikopterekkel folyik a mentés, amelyben a boszniai fegyveres erők, az Európai Unió békefenntartó erejének (EUFOR) katonái és civilek is részt vesznek.
Az árvízhelyzet miatt sok helyen szünetel a vasúti és a szárazföldi közlekedés, illetve földcsuszamlások veszélyeztetik a lakóházakat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06