Vétó
Macedóniában a szocik nem cicóznak
Macedóniában a szociáldemokrata ellenzék bojkottálta a parlament alakuló ülését szombaton, mert szerinte nem volt tisztességes az április 27-i választás.
2014.05.10 18:29MTIAz eddig is kormányzó konzervatív Belső Macedón Forradalmi Szervezet - Macedón Nemzeti Egység Demokratikus Pártja (VMRO-DPMNE) 61 mandátumot kapott a 123 tagú törvényhozásban, ami koalíciós partnere, az albán kisebbséget képviselő Demokratikus Unió az Integrációért (DUI) 19 képviselőjével együtt elegendő a kormányzáshoz.
Nikola Gruevszki miniszterelnök szombaton be is jelentette, hogy fenn akarja tartani a koalíciót, és június közepére meg akarja alakítani újabb, harmadik kormányát.
Az ellenzéki Macedóniai Szociáldemokrata Szövetség (SDSM) 34 képviselőt küldhet a parlamentbe, de bejelentette, hogy "nem vesznek részt a nem demokratikus testületekben". Zoran Zaev pártelnök szerint a választáson súlyos szabálytalanságok történtek, "a kormány manipulálta, megfenyegette, megzsarolta a választókat, és tömegesen szavazatokat vásárolt". Ezeket a vádjait az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) nem erősítette meg, bár elismerte, hogy voltak problémák.
A koalíciónak elég képviselője van a kormány megalakításához és törvények elfogadásához, de a bojkott elhúzódása politikai zavarokat kelthet az etnikailag megosztott országban, és akadályozhatja a nagy cél, az európai uniós csatlakozási tárgyalások megkezdését. Ezt vetítik előre Zaev szavai, amelyek szerint az ellenzék nélkül elfogadott törvények nem lesznek legitimek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Élve mentettek ki egy csecsemőt a romok alól Venezuelában - videó
- 12:07 A HUNGO egyelőre nem indul Venezuelába a földrengés után
- 16:25 Lemondott a Baranya vármegyei közgyűlés elnöke
- 14:24 A Semmelweis Egyetem teljeskörűen együttműködik a nyomozó hatóságokkal
- 13:26 Legalább 164 halottja van a venezuelai földrengésnek
- 12:23 Vádat emeltek egy mozdonyvezető ellen, aki kollégáját és az utasokat is veszélyeztette
- 10:22 MÁV-csoport: vizet osztanak a forgalmasabb állomásokon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


