Orosz zászlókkal május 1-jén
Oroszország és a Krím egységét éltették Szimferopolban
Oroszország és a Krím-félsziget egységét éltették a krími Szimferopolban csütörtökön a május elsejei felvonulás résztvevői.
2014.05.01 12:54MTI
A március végén Oroszországhoz csatolt fekete-tengeri félsziget székhelyén a Krím történelmében először vonultak fel az emberek orosz zászlókkal május elsején.
A felvonulás kezdetén a hatóságok 30-40 ezerre tették a résztvevők számát, Ilja Glazkov, a város alpolgármestere pedig úgy nyilatkozott a Ria Novosztyi orosz hírügynökségnek, hogy 15 ezer emberre számítottak, de a megjelentek száma minden várakozásukat felülmúlta.
Szerhij Akszjonov, a terület ideiglenes kormányzója azt mondta, több mint 100 ezer ember vett részt a szimferopoli május elsejei rendezvényen. A szakadár terület vezetője úgy fogalmazott újságírók előtt, hogy "győzött a krími tavasz". Kiemelte, hogy ekkora tömeggel még nem zajlott május elsejei felvonulás Szimferopolban.
Úgy vélte, bizonyosak abban, hogy a krími "hazafias emelkedettség" hatással lesz az egész Oroszországi Föderációra. A Rosszija 24 orosz állami hírtelevízió élő adásban folyamatosan beszámol az Ukrajnától elcsatolt területen zajló ünnepi eseményekről.
Az orosz Fekete-tengeri Flotta bázisának helyet adó, az Oroszországgal egyesülésig is különleges státust élvező Szevasztopolban orosz zászlókkal feldíszített katonai terepjárók vezették fel a menetet.
Az orosz hírtévé tudósítása szerint a második világháborúban győztes hatalmak vezetőinek 1945. februári találkozójáról nevezetes Jaltán is nagyon sokan ünnepelték május elsejét az Oroszországhoz csatlakozás jegyében.
A 69 évvel ezelőtti jaltai konferencián Winston Churchill brit kormányfő, Franklin D. Roosevelt amerikai elnök és Joszif Sztálin, a Szovjetunió vezetője Európa sorsának háború utáni rendezését és Németország megszállási övezetekre osztását vitatták meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06