30 aktivistát őrizetbe vettek
Orosz olajszállítmányt próbált feltartóztatni a Greenpeace
A holland rendőrség csütörtökön őrizetbe vette a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet harminc aktivistáját, amiért megpróbálták megakadályozni, hogy egy északi-sarki olajszállítmánnyal érkező orosz hajó kikössön Rotterdamban.
2014.05.01 12:39MTI
freedigitalphotos.net/tiverylucky
A környezetvédők két hajóval, gumicsónakokkal és siklóernyőkkel próbálták megakadályozni, hogy a Gazprom orosz földgázipari óriáscég Mihail Uljanov nevű hajója, amely a fedélzetén az első északi-sarkvidéki olajszállítmányt hordozta, lehorgonyozzon a holland kikötőben.
A Greenpeace aktivistái a Barents-tengeri orosz kőolaj-kitermelés ellen tiltakoztak. A szervezet zászlóshajójának számító "Rainbow Warrior kapitányát őrizetbe vették, a hajót pedig máshova szállítják" - mondta Roland Eckers rendőrségi szóvivő. A szervezet tagjai tiltakozó feliratokat festettek a hajótestre.
Az Északi-sarkvidéken található a Föld még fel nem tárt kőolaj- és földgázkészletének 15 és 30 százaléka, a környezetvédők szerint azonban az ott működő olajipari vállalatok óriási veszélyt jelentenek a térség élővilágára, többek között a jegesmedvékre és a bálnákra.
A Greenpeace harminc aktivistája tavaly szeptemberben a Barents-tengeri Pecsora-öbölben lévő Prirazlomnaja fúrótoronynál tiltakozott az Északi-sarkvidéken kezdett orosz kőolaj-kitermelés ellen.
Az orosz hatóságok őrizetbe vették őket és huszonhat tagjuk ellen eljárást indítottak. Előbb kalózkodás volt a vád, amelyet később garázdaságra enyhítettek.
A környezetvédőket november végéig előzetes letartóztatásban tartották Murmanszkban, majd Szentpétervárra szállították őket, ahol a bírósági döntés értelmében egyenként 2 millió rubel (majdnem 14 millió forint) óvadék ellenében szabadulhattak, de a külföldiek nem hagyhatták el Oroszországot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


