Meggyújtották az emlékezés lángját
Ruandai népirtás - kezdetét vette a megemlékezéssorozat
Paul Kagamé ruandai államfő és Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár fáklyával meggyújtotta az emlékezés lángját hétfőn az 1994-es ruandai népirtás gisozi emlékművénél.
2014.04.07 14:19MTI
A fáklyát előzőleg három hónapon át körbehordozták az országban, harminc városban gyújtották meg vele az emlékezés helyi lángját. Az emlékműnél a fő láng száz napig fog égni. Hétfőtől egyhetes nemzeti gyászt hirdettek.
A ruandai népirtás mindig árnyékot fog vetni az ENSZ-re, mert annak ellenére, hogy 2500 katonája állomásozott az országban, nem tudták megakadályozni a mintegy 800 ezer ember legyilkolását.
Kagamé elnök a gisozi láng meggyújtása után a kigali Amahoro stadionban - számos ország és szervezet képviselőinek és 30 ezer ruandainak a jelenlétében - hivatalosan megnyitotta a szertartás-sorozatot.
Az Egyesült Államokat képviselő delegációt az ország ENSZ-nagykövete, Samantha Power vezeti. Az emlékezés az esti gyertyagyújtásig tart a stadionban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
- 10:50 Netanjahu üdvözölte az Egyesült Államok iráni légicsapásait: Történelmi fordulópont
- 8:02 Az amerikai légierő sikeres csapást mért Iránra
- 6:16 Baleset a budaörsi repülőnapon: nézőkre dőlt egy LED-fal, hárman kórházba kerültek
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06