Ukrán válság
Moszkvai időszámítás és orosz rubel (is) a Krímben
A Krímben párhuzamosan két fizetőeszköz, az ukrán hrivnya és az orosz rubel lesz forgalomban 2016. január 1-jéig - döntött hétfőn a krími parlament.
2014.03.17 12:52MTI
A törvényhozás egyben határozott a Krími Bank, a krími köztársaság kvázi központi bankjának a működéséről.
A parlamenti döntés szerint a pénzintézetre hárul a készpénzforgalom és -kivonás kizárólagos megszervezése. A Krími Bank fő feladata biztosítani folyamatos pénzforgalmat, fejleszteni és erősíteni a bankrendszert. A parlamenti döntés kimondta az is, hogy a Krími Banknak nem kell nyereségesen működnie.
A parlament arról is döntött, hogy március 30-ától bevezetik moszkvai időszámítást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06