Tizenheten megsebesültek
Kormánykatonák haltak meg egy afganisztáni NATO-légicsapásban
A kormányhadsereg öt katonáját ölte meg a NATO egy légicsapása Afganisztán középső részében csütörtök hajnalban.
2014.03.06 08:03MTI
freedigitalphotos.net
A hatóságok vizsgálják a súlyos incidenst, amelyben az öt afgán katona meghalt, tizenhét pedig megsebesült - jelentette be az érintett tartomány, Logar önkormányzatának egyik tagja.
A NATO vezette afganisztáni nemzetközi erők (ISAF) szóvivője pedig e-mailben közölte hírügynökségekkel: valóban egy kelet-afganisztáni hadműveletnek áldozatul esett legalább öt afgán kormánykatona. Arról nem szólt, hogy légitámadásban haltak-e meg.
Hozzátette: folyik a vizsgálat a "szerencsétlen baleset" körülményeinek kiderítésére. Hamid Karzai afgán elnök már többször élesen bírálta a NATO-t és az Egyesült Államokat, amiért légicsapásaiknak polgári áldozataik is vannak.
Ez az egyik hivatkozási alap, amely miatt a hamarosan leköszönő államfő elutasította, hogy kétoldalú biztonsági együttműködési megállapodást írjon alá Washingtonnal, jóllehet annak hiányában az amerikai csapatok teljesen kivonulhatnak idén az országból.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


