Zászlókkal vonultak a parlament felé
Oroszbarát tüntetők törték át a rendőrkordont
Oroszbarát tüntetők mintegy kétszáz fős csoportja áttörte a krími parlament környékét lezáró rendőrkordont csütörtök délben a dél-ukrajnai Szimferopolban, és orosz zászlókkal az épület elé vonult.
2014.02.27 13:03MTI
MTI, archív
A többségében orosz ajkú Krími Autonóm Köztársaság parlamenti és kormányépülete előtt, amelyet hajnalban elfoglaltak a helyi orosz önvédelmi szervezet fegyveresei, a tüntetők Oroszországot éltetik, és államfőjüknek nevezik a múlt szombaton elmenekült, azóta leváltott Viktor Janukovics ukrán elnököt.
A tüntetők szószólói kijelentették, nem félnek az odabenn tartózkodó fegyveresektől, de nem is akarnak behatolni az épületbe. A krími parlament tagjai közben közölték, hogy délután rendkívüli ülést tartanak, amelyen az autonóm jogkörök kiterjesztését tervezik megvitatni. A képviselőket a fegyveresek beengedik az épületbe.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:48 KÉSZ Építő Zrt: érvénytelenítette az ÉKM az új Pázmány campusra kiírt közbeszerzési eljárást
- 14:07 Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


