Elraboltatta üzlettársait?
Kínai bíróság előtt az amerikai üzletember
Bíróság elé állítottak Dél-Kínában egy amerikai állampolgárságú, kínai származású férfit azzal a váddal, hogy üzleti vetélytársait elraboltatta, illegális kaszinókat működtetett és más bűncselekmények részese volt.
2014.02.10 16:37MTI
A szervezett bűnözéssel vádolt Vincent Vu azt állítja, hogy vallomásait kényszerrel csikarták ki belőle. Amerikai állampolgárságára hivatkozva "méltányos eljárást" követelt. Jogi képviselője és családtagjai szerint Vu törvénytisztelő ember és csak riválisai mesterkedéséről van szó, amivel az a céljuk, hogy megfosszák a vagyonától.
Vut azzal is vádolják, hogy felbujtóként közreműködött egy bíró elleni savval végrehajtott támadásban, mert az egy perben korábban ellene ítélt.
A vád szerint Vu emellett felbérelt embereket, hogy gyújtsák fel vidéki gazdák istállóit, mert azok nem akarták elfogadni egy ingatlanfejlesztésre kiszemelt terület megvásárlására tett ajánlatát. Vu ügyvédei figyelmeztették a kantoni ítélőszéket, hogy ügyfelük az Egyesült Államok állampolgára.
A férfi nem kapott lehetőséget amerikai konzuli támogatásra elfogása, 2012 júniusa óta. Az ügyben több mint kéttucatnyian állnak a bíróság elé.
A hétfői tárgyalási napon az amerikai konzulátus két alkalmazottja is jelen volt, s jelezték, hogy országuk elismeri Vu amerikai állampolgárságát. Kína azonban - és erre a bírók is utaltak - elutasítja azt, mivel az üzletember legutóbb hongkongi tartózkodási engedélyével lépett be a szárazföldi Kína területére.
Peking nem ismer el kettős állampolgárságot. Vu az 1970-es években hagyta el a szárazföldi Kínát, s először Hongkongba ment, ahol tartózkodási engedélyt szerzett, majd 1994-ben családjával az Egyesült Államokba utazott. Los Angelesben letelepedett és amerikai állampolgárságot szerzett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


