El kell hagynia az Államokat
Újdelhibe helyezték át az indiai diplomatanőt
Újdelhibe helyezték át India eddigi New York-i főkonzulhelyettesét, akit az amerikai szövetségi ügyészek vízumcsalással vádoltak meg, csütörtökön pedig az USA elhagyására kértek.
2014.01.10 07:41MTI
Az indiai külügyminisztérium péntek reggeli közleménye szerint Devyani Khobragade a továbbiakban a tárca újdelhi központjában dolgozik majd. Khobragadét tavaly december 12-én vették őrizetbe, majd szabadon engedték.
A gyanú szerint hamis dokumentumokkal próbált amerikai munkavállalásra jogosító vízumot szerezni egy, a manhattani otthonában dolgozó indiai bejárónőnek.
A volt főkonzulhelyettes a közlemény szerint megismételte, hogy ártatlan a vízumcsalás ügyében, és az sem igaz, hogy nem fizette volna megfelelően a bejárónőt.
Devyani Khobragade ügye diplomáciai feszültséghez vezetett Washington és Újdelhi között. India az incidens után több korlátozó intézkedést vezetett be az országban szolgálatot teljesítő amerikai diplomatákkal szemben, és felszólította Washingtont, hogy szüntesse meg a főkonzulhelyettes elleni eljárást.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


