Magyar halálos áldozattal is járt
Műszaki hiba okozta a februári egyiptomi hőlégballon-balesetet
A vizsgálóbizottság jelentése szerint a tavaly februárban Luxor közelében történt szerencsétlenséget az üzemanyagrendszer hibája okozta. Az üzemanyagot szállító csövekből szivárgott a gáz, majd begyulladt.
2014.01.07 20:55MTI
Műszaki hiba okozta azt az egyiptomi hőlégballon-balesetet, amelyben 19 turista, köztük egy magyar állampolgár vesztette életét - közölte a tragédia kivizsgálásával megbízott bizottság kedden.
A vizsgálóbizottság jelentése szerint a tavaly februárban Luxor közelében történt szerencsétlenséget az üzemanyagrendszer hibája okozta. Az üzemanyagot szállító csövekből szivárgott a gáz, majd begyulladt, lángba borítva a hőlégballont és súlyos égési sérüléseket okozva a pilótának.
Azt az egyiptomi hatóságok már korábban megerősítették, hogy a balesetet nem bűncselekmény okozta, de a vizsgálat végleges lezárására közel egy évet kellett várni.
A 21 embert szállító hőlégballon a Nílus nyugati partja fölött, a világhírű Királyok Völgyének közelében, körülbelül 300 méter magasan repült, amikor kigyulladt, gáztartálya felrobbant, és a jármű egy cukornádültetvényre zuhant.
A balesetben a magyar turista mellett kilenc hongkongi, négy japán, két francia, egy brit és egy belga állampolgár, valamint egy egyiptomi idegenvezető lelte halálát. Ketten - az egyiptomi kormányos és egy brit turista - túlélték az esetet, miután kiugrottak a járműből.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


