Rablás lett a demonstrációból
Csoportos zavargás volt Fokvárosban
Zavargássá fajult szerdán egy tüntetés a Dél-afrikai Köztársaságban: több százan fosztogattak üzleteket, rongáltak autókat, gyújtottak fel szemétgyűjtőket.
2013.10.30 19:05MTIA zavargás a külföldi turisták legkedveltebb dél-afrikai úticél-településén, Fokvárosban volt, annak központjában. A rohamrendőrség utcákat zárt le és kábító gránátot is bevetett a rend helyreállítása végett.
br> A tüntetést a kormányon lévő Afrikai Nemzeti Kongresszus párt egy kegyvesztett tagja, Andile Lili szervezte, és a tüntetők zöme a párt emblémáját viselte ruházatán. A demonstrálók a fokvárosi állami bérlakáshiány miatt vonultak az utcára. Bár az országban az Afrikai Nemzeti Kongresszus párt van hatalmon, Fokvárost mégis az ellenzékben lévő Demokratikus Szövetség párt kormányozza.
br> Lili ellen egyébként bűnvádi eljárás folyik, mert emberi ürülékkel dobálódzott közterületen, így tiltakozva az ellen, hogy a fokvárosi nyomornegyedekben nincs elegendő megfelelő illemhely.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:11 Egy idős férfi autóval ment le Róma híres nevezetességén, a Spanyol lépcsőn - videó
- 10:04 Ékszerteknős-invázió - Tatabányán és Veresegyházon már megkezdték az eltávolításukat
- 8:50 Ismét magyar katonaorvos került vezető pozícióba a NATO-ban
- 6:21 Kipattantak a kocsiból gyújtogatni, de végül látványos kémiai kísérletet hajtottak végre - videó
- 22:16 A NASA újból elhalasztotta a magyar asztronautát is szállító Axiom 4 misszó indítását
- 20:14 Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
- 18:12 Karácsony Gergely: a főváros megrendezi a szabadságünnepet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06