Csuklyát és álarcot viseltek az elkövetők
Gyújtóbombákkal támadták egy görög miniszter irodáját
Csuklyát és álarcot viselő ismeretlenek gyújtóbombákkal támadták meg szerda este a görög tengeri szállítási miniszter irodáját. A tüzet gyorsan eloltották, személyi sérülés nem történt, csak kisebb anyagi kár keletkezett.
2013.10.10 07:38MTI
Miltiadész Varviciotisz miniszter irodája egy emeletes lakóépület földszintjén található az Athén központjában lévő Kolonaki kerületben. Szemtanúk szerint a támadók körülbelül hatan voltak, és először kiküldték az alkalmazottakat az irodából, csak utána okozták a tüzet, majd elmenekültek.
A tűzoltók gyorsan el tudták fojtani a lángokat. Varviciotisz az Antonisz Szamarasz miniszterelnök vezette konzervatív Új Demokrácia párt tagja és parlamenti képviselője egyúttal. Június óta áll a tárca élén. A kormány és a parlamenti pártok elítélték a támadást. Az adósságválság 2009 végi kezdete óta Görögországban számos hasonló támadás ér különböző hivatalokat anarchista csoportok részéről. A mostani támadás elkövetőjeként egyelőre egyetlen szervezet sem jelentkezett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06