Afgánok szerint
Öt civil halott egy NATO légicsapásában
Öt afgán civil, köztük három gyerek vesztette életét szombatra virradó éjjel a NATO erőinek egy kelet-afganisztáni légcsapásában.
2013.10.05 12:05MTI
"Múlt éjjel, tizenegy óra körül öt 12 és 20 év közötti civil sörétes puskákkal madarakra vadászott nyolc kilométernyire (a tartományi főváros) Dzsalalábádtól, amikor a külföldi erők légicsapásának célpontjává váltak" - közölte a francia hírügynökséggel szombaton a Nangarhar tartományi rendőrség szóvivője.
"Holttesteiket a dzsalalábádi kórházba szállították" - tette hozzá.
A történteket a tartományi kormány szóvivője, Ahmad Zia Abdulzai is megerősítette.
A NATO vezette nemzetközi biztonsági erő (ISAF) azt közölte, hogy vizsgálódnak az ügyben, de egyelőre nincs tudomásuk civil áldozatokról.
A NATO által végrehajtott légicsapások civil áldozatai miatt Hamid Karzai afgán elnök már több ízben heves kirohanásokat intézett az ISAF ellen. Február elején Karzai megtiltotta az afgán hadseregnek, hogy az afgán biztonsági erők légicsapást kérjenek a NATO-tól a lakott területeken végrehajtott műveleteikhez, miután néhány nappal korábban egy ilyen légicsapásban legalább tíz nő és gyermek vesztette életét a pakisztáni határ közelében fekvő, keleti Kunár tartományban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06