Malajziába és a Fülöp-szigetekre később utazik
Obama lerövidíti ázsiai körútját a leállás miatt
Barack Obama amerikai elnök a szövetségi kormányzás ideiglenes leállása miatt lerövidíti a küszöbön álló ázsiai körútját és elhalasztja malajziai és fülöp-szigeteki látogatását - tudatta szerdán a Fehér Ház.
2013.10.02 19:45MTI
Caitlin Hayden, az amerikai Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője szerint a kormányzati leállás körülményei közepette "logisztikailag lehetetlen lett volna" felkeresni az elnöki körút utolsó két állomását.
Obama az eredeti tervek szerint október 6. és 12. között Indonéziát, Bruneit, Malajziát és a Fülöp-szigeteket kersete volna fel. Az elnök a jelenlegi állás szerint részt vesz majd az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) Bali szigetén tartandó csúcstalálkozóján, ám Hayden szerint az amerikai kormány illetékesei - az egyesült államokbeli heti események fényében - tovább mérlegelik indonéziai és brunei látogatást is.
Az elnök helyett John Kerry külügyminiszter utazik majd Kuala Lumpurba és Manilába. Obama szerdán telefonon beszélt a malajziai és a fülöp-szigeteki elnökkel látogatásának elmaradásával kapcsolatban.
Kapcsolódó írások:
- Leállt Amerika - Obama a kongresszus vezetőit győzködi
- Obama szerint "republikánusok ideológiai keresztes hadjárata folyik"
- USA-csődveszély: kormányzati intézmények zárhatnak be, Obama és a kormány bajban
- Obama felszólította a képviselőházat, hogy fogadják el a költségvetést
- Obama "feleségétől való rettegés" miatt szokott le a dohányzásról
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06