Veszedelmes viszonyok
Obama Palesztinávan igen, Iránnal nem tárgyal
Mahmúd Abbász palesztin elnökkel tárgyal az amerikai elnök a jövő héten New Yorkban az ENSZ-közgyűlés ülésszakának keretében, az új iráni elnökkel, Haszan Róhánival azonban továbbra sem tervez találkozót.
2013.09.21 08:15MTI
A nyilatkozat szerint Barack Obama a közel-keleti helyzetet tekinti át a Palesztin Hatóság vezetőjével, különös tekintettel a felújított izraeli palesztin tárgyalásokra.
Az amerikai elnök azonban - egyelőre legalábbis - nem találkozik az iráni államfővel, noha az elmúlt napokban ilyen irányú találgatások láttak napvilágot. Haszan Róháni ugyanis több olyan nyilatkozatot tett, amely nagy figyelmet váltott ki a nyugati vezetők körében. Az augusztusban beiktatott elnök az NBC-nek adott interjújában azt hangoztatta, hogy országa soha, semmilyen körülmények között nem kíván atomfegyvert előállítani. A The Washington Post című lapban megjelent írásában pedig közölte, hogy Irán kész közvetíteni a szíriai kormányzat és az ellenzék között.
Ezen kívül az amerikai és az iráni elnök levelet váltott egymással, amit Róháni pozitívnak és konstruktívnak minősített.
Mind Obama, mind az iráni államfő jövő kedden mond beszédet az ENSZ Közgyűlésén, de - mint a Fehér Ház közölte - a két elnök között különtalálkozót nem terveznek.
Az Egyesült Államok a nyitottság politikáját kívánja folytatni az új iráni vezetéssel szemben - fogalmazott az elnök helyettes nemzetbiztonsági tanácsadója. Az elmúlt napok bejelentéseit azonban tetteknek kell követniük - tette hozzá, utalva Róháni kijelentéseire.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


