Könnygáz az egyik, Molotov-koktél a másik oldalon
Tanárokat vertek a rendőrök - VIDEÓ
A rohamrendőrség kisöpörte Mexikóváros központi teréről az oktatási reformok ellen tüntető tanárok ezreit, akik egy héten át megszállva tartották a helyet.
2013.09.14 07:35MTIA tudósítások szerint a tüntetők nagyobb része a rendőrség felvonulása láttán önként távozott a megjelölt határidő után, de több százan szembeszálltak a hatóságokkal: megdobálták őket és Molotov-koktélokat hajítottak rájuk. A jelentések szerint komoly sérülések nem voltak, de mintegy húsz tüntetőt őrizetbe vettek.
A tanárok szakszervezete a kedden hatályba lépett reformokat az oktatók érdekeivel ellentétesnek minősítette, és hetek óta mozgósította ellene a tagságot. Ebben az időszakban legalább 15 nagy menet vonult végig a világ egyik legnagyobb városa, Mexikóváros központján, és sokszor órákra megbénította a forgalmat. A Zócalo néven ismert óriási, gyarmati stílusú központi téren egy hete vertek tábort a tüntetők.
A téren rendezik meg a függetlenség napi ünnepségeket, amelyek vasárnap és hétfőn esedékesek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


