Zöldségtároló és feldolgozó üzem a terv
10,5 millió eurós magyar beruházás a szibériai Cseljabinszki területén
Magyar vállalkozók mintegy 10,5 millió eurós (3,1 milliárd forint) beruházást, zöldségtároló és feldolgozó üzemet terveznek létesíteni a szibériai Cseljabinszki területén.
2013.09.13 14:42MTI
A Kommerszant című napilap internetes változata Molnári Sándor jekatyerinburgi főkonzul és Mihail Jurjevics cseljabinszki kormányzó találkozójáról számolt be.
A magyar diplomata elmondta, hogy a létesítményt a Malaja Szosznovka nevű ipari parkban, húsz hektáron tervezik felépíteni. A tárolóban egyidejűleg 20 ezer tonnányi ömlesztett konténeres árut helyezhetnének el.
A beruházás 85 százalékát a magyar Eximbank állná, a kölcsönre pedig a szibériai régió vállalhatna garanciát.
A kormányzó szerint a terület költségvetési hiánya miatt a garancia kérdése mindaddig nyitott marad, amíg a befektetők nem növelik részesedésüket 30 százalékra a nagyszabású beruházásban. A nakanune.ru orosz hírportál arról is tudósított, hogy a szibériai terület további együttműködési lehetőségeket is tervez Magyarországgal, elsősorban a feldolgozó iparban.
"A Cseljabinszki Oroszország egyik legnagyobb hústermékeket gyártó régiója. Tavaly 370 ezer tonnányi ilyen árut állítottak elő, és a termelés várakozásaik szerint az idén 60-70 ezer tonnával nőhet" - mondta el a kormányzó.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


