Véget ért
Se puccs, se letartóztatás: simán ért véget a pakisztáni államfő mandátuma
Megvált hivatalától vasárnap a pakisztáni elnök, az ötéves mandátumának lejárta után távozó Aszif Ali Zardarit díszőrség búcsúztatta az iszlámábádi elnöki palotánál.
2013.09.08 17:13MTI
MTI Fotó
A július 30-án tartott elnökválasztást megnyerő utódát, Mamnún Huszaint hétfőn iktatják be hivatalába.
Helyi politikusok és elemzők egybehangzó vélekedése szerint a pakisztáni demokrácia nagy sikere, hogy Zardari személyében első ízben sikerült egy államfőnek kitöltenie a hivatali idejét anélkül, hogy mandátumának letartóztatás vagy a hadsereg fellépése (azaz puccs) vetett volna véget.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


