Pont akkor
A román kormányfő köszönetet mondott a magyar hatóságoknak
Victor Ponta megköszönte, amit az M5-ösön péntek hajnalban történt tömegbaleset román áldozataiért és sebesültjeiért tettek a magyar hatóságok.
2013.08.30 20:42MTI
A román kormányfő Konstancában (Constanta), egy pártrendezvényen tartott sajtóértekezleten beszélt a Magyarországon történt balesetről, amelyben a román külügyminisztérium tájékoztatása szerint három román állampolgár vesztette életét, 18 pedig megsebesült.
"Egyelőre önökön keresztül szeretnék köszönetet mondani, de ezt majd hivatalos csatornákon is megteszem, mihelyt visszakerülök a bukaresti irodámba. Szeretnék köszönetet mondani a magyar hatóságoknak, a magyar kormánynak, a miniszterelnöknek, az egészségügyi miniszternek, a védelmi miniszternek, akik személyesen is szerepet vállaltak abban, hogy a balesetet szenvedett románok megkapjanak minden szükséges segítséget" - mondta Victor Ponta a román hírtelevíziók kamerái előtt.
Hozzátette, hogy a Budapesten tartózkodó Raed Arafat román egészségügyi államtitkár-helyettes is arra kérte őt, fejezze ki a bukaresti kormány nyilvános elismerését azért a segítőkészségért, amit a magyar hatóságok tanúsítottak "ebben a nehéz és tragikus helyzetben".
Victor Ponta román miniszterelnök utasítására a román légierő - egy kórházi felszereléssel ellátott katonai repülőgépen - román orvoscsoportot szállított péntek délután Budapestre, hogy segítséget nyújtsanak a kórházakban ápolt romániai sérültek ellátásában, és lehetővé tegyék hazaszállításukat.
Péntek hajnalban egy kamion, három mikrobusz és öt személyautó ütközött össze az M5-ös autópálya Budapest felé vezető oldalán a 26-os kilométernél Ócsa és Gyál között. A baleset mindhárom áldozata román állampolgár.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


