"Egyre inkább visszafordíthatatlanná válik"
Szerbia EU-integrációjáról tárgyalt Martonyi és Boris Tadic
Szerbia európai integrációjáról folytatott megbeszélést Martonyi János külügyminiszter Boris Tadic volt szerb köztársasági elnökkel kedden Budapesten.
2013.08.27 21:51MTI
Martonyi János (Fotó: MTI)
A Külügyminisztérium tájékoztatása szerint Boris Tadic, aki a Szent László Akadémiáért Alapítvány szervezésében látogatott Magyarországra, nagyra értékelte a Szerbia tagjelöltségéhez és a csatlakozási tárgyalások megkezdéséhez nyújtott magyar támogatást.
Martonyi János hangsúlyozta, hogy Szerbia EU-csatlakozási folyamata a fejezetek megnyitásával, az elvégzett munkával egyre inkább visszafordíthatatlanná válik majd.
A külügyminiszter kiemelte, hogy Magyarország a tágabb Közép-Európa gondolatát kívánja erősíteni, ennek kulcseleme a visegrádi országok - Szlovákia, Csehország, Lengyelország és Magyarország - együttműködése. A magyar külügyminiszter kiemelte a két ország megbékélésének fontosságát, kiemelkedőnek nevezve Áder János magyar és Tomislav Nikolic szerb államfő idén június 26-án tartott közös megemlékezését a második világháború magyar és szerb áldozatairól.
A két fél áttekintette továbbá Szerbia és a Vajdaság helyzetét és a szerb gazdasági kilátásokat - olvasható a közleményben. Boris Tadic, aki a szerb Demokrata Párt elnöke, hétfőn Mesterházy Attilával, az MSZP elnökével a testvérpártok együttműködéséről folytatott megbeszélést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


