Népirtással vádoják Omar Haszan el-Besir elnököt
Kína "súlyos aggodalmát" fejezte a szudáni elnök elleni vádindítvány miatt
Kína "súlyos aggodalmát és rossz érzését" hangoztatta kedden amiatt, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) ügyésze előző nap vádat emelt a szudáni államfő ellen.
2008.07.15 13:58MTIAz ICC bírái elé terjesztett vádindítványban Luis Moreno-Ocampo népirtással, emberiesség elleni bűncselekményekkel és háborús bűnökkel vádolja Omar Haszan el-Besir elnököt, kérve annak letartóztatását.
"Az ICC lépéseinek a dárfúri térség stabilitását és a kérdés helyes megoldását kellene szolgálnia, nem pedig az ellenkezőjét" - mondta sajtóértekezletén Liu Csien-csao (Liu Jianchao), a kínai külügyminisztérium szóvivője. Megerősítette, hogy egy 172 főből álló kínai békefenntartó alakulat szerdán indul Dárfúrba, s ezzel Kína - ígéretének megfelelően - összesen 315 békefenntartóval vesz részt a szudáni misszióban.
Kína jó kapcsolatokat ápol Szudánnal, és - mint hangoztatja - ezt a befolyását fel kívánja használni a dárfúri konfliktus békés, tárgyalásos rendezésére.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


