GSK után Sanofi
Vesztegetés gyanúja: a kínaiaknak egy másik gyógyszercéggel is bajuk van
A fővárosi egészségügyi felügyelet a fegyelmi hatósággal együtt megkezdte a vizsgálatot. Egyelőre azt keresik, hogy az állítólagos klinikai tesztekről készültek-e jelentések és van-e hozzájuk kapcsolódó beteglista.
2013.08.11 09:20MTI
Peking nyomozást rendelt el a francia Sanofi gyógyszeripari vállalatot érintő vesztegetési ügyben. A hatóságok gyanúját egy dél-kínai üzleti napilapnak nyilatkozó ismeretlen keltette fel - számolt be a kínai média a hétvégén.
A kantoni lapban szereplő állítások szerint a Sanofi összesen 1,69 millió jüan (61 millió forint) kenőpénzt fizetett 79 kórház 503 orvosának Pekingben, Sanghajban, Kantonban és Hangcsouban még 2007-ben "kutatásban való részvételükért".
A fővárosi egészségügyi felügyelet a fegyelmi hatósággal együtt megkezdte a vizsgálatot. Egyelőre azt keresik, hogy az állítólagos klinikai tesztekről készültek-e jelentések és van-e hozzájuk kapcsolódó beteglista.
A Sanofi közleményében jelezte, hogy a vádat "nagyon komolyan veszi", s maga is lépéseket tett a részletek kiderítésére. Kijelentette, zéró toleranciával kezeli a vesztegetést.
Az egészségügyet felügyelő országos hivatal ezzel egy időben, de konkrét cégek, ügyek említésének mellőzésével közölte, hogy fokozottan fognak törekedni a gyógyszeripart érintő és az egészségügyi szektorra kiterjedő vesztegetések megfékezésére; szigorú büntetéseket helyeztek kilátásba.
Az illetékesek feketelistát készülnek összeállítani a korrupcióba keveredett cégekről és magánszemélyekről.
A brit gyógyszeripari órás, a GlaxoSmithKline (GSK) ellen július eleje óta folyamatban van egy kiterjedt - vesztegetésekkel és adócsalással összefüggő - vizsgálat. Úgy tudni, a kínai hatóságok felkerestek más külföldi iparági vállalatokat is, köztük van a dán Novo Nordisk, az AstraZeneca, az Eli Lilly és a belga UCB is.
Az országos hatóság - szóvivőjének nyilatkozata szerint - arra keres megoldást, hogy miként lehet megszüntetni a közkórházak és az orvosok érdekeltségét a gyógyszergyárakkal történő együttműködésben. Első körben az egészségügyi dolgozók fizetésének emelését tűzték ki célul, a gyógyszerekre, orvosi berendezésekre pedig közbeszerzési eljárás előírását tervezik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06