Csáky szerint primitív bunkó Slota
Slota szerint Szlovákiában nem élnek magyarok
Szlovákiában nem élnek magyarok, hanem szlovákok, akik magyarul beszélnek - jelentette ki a SITA hírügynökségnek nyilatkozva Ján Slota.
2008.01.04 18:28MTIA hivatalos népszámlálási adatok szerint a félmilliónál nagyobb lélekszámú, magát magyarnak valló közösség tagjait a kormánykoalícióhoz tartozó Szlovák Nemzeti Párt (SNS) elnöke nem először próbálja elszlovákosítani. "Én azt állítom, hogy ezek nem magyarok: szlovákok, akik magyarul fejezik ki magukat" - mondta a saját magyarellenes kijelentéseit folyton felülmúlni igyekvő nemzeti pártelnök. Csáky Pál, a Magyar Koalíció Pártjának (MKP) elnöke "primitív bunkóságnak" nevezte Slota nyilatkozatát. Ám ne feledjük - figyelmeztetett a szlovákiai magyar politikus -, Ján Slota a szlovák kormánykoalíció második embere. "Sajnos, ennek a kormánynak a minimális eleganciára sem futja a képességeiből. Bezzeg arra futja, hogy néhány nappal a schengeni csatlakozás után a szlovákiai magyar oktatásügy megcsonkításának lehetőségeiről tárgyaljon". Csáky szerint a jövőben is számítani kell arra, hogy a kormánykoalíció igyekszik majd feszültséget gerjeszteni. "Márpedig, tetszik nekik vagy sem, mi magyarok a demokrácia jogrendjének minden alkalmazható eszközével védekezni fogunk" - mondta a magyar párt elnöke. A kormányfő, Robert Fico Irány - Szociáldemokrácia (Smer-SD) nevű pártját az Európai Szocialisták Pártja (ESZP) több mint egy éve nem tartja számon a tagjai között. A Smer tagságának felfüggesztését épp az indokolja, hogy Fico közösséget vállalt Ján Slotával. Az ESZP hosszú ideje azt várja, hogy Fico előbb vagy utóbb elhatárolódik koalíciós partnerétől, de ennek a kormányfő eddig egyetlen jelét sem adta. Ellenkezőleg: a héten, Szlovákia önállóságának évfordulós ünnepségén Fico olyan hazafias programot hirdetett meg s tett tekintélyes történészek által ostobaságnak minősített kijelentéseket, aminek a hátterét az elemzők Ján Slota buzdításának szándékával magyarázzák. Slota pénteki nyilatkozatában arra hivatkozott, hogy Franciaországban sem léteznek algériaiak és marokkóiak, "ők is mindnyájan franciák..." Slota szerint "a Dél-Szlovákiában élő polgártársainkat magyar anyanyelvű szlovákoknak kellene nevezni."
Kapcsolódó írások:
- Két településen támadtak romákra bőrfejűek Szlovákiában
- A csehszlovák titkosszolgák a pártfőtitkárt is figyelték
- Külügyminiszteri bírálat a szlovák-magyar kapcsolatoknak
- A szlovák külügyminiszter szerint nem romlanak a szlovák-magyar kapcsolatok
- Szeretik a magyarokat az osztrákok - a szlovákokat kevésbé
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


